- Αναβολή αγώνων λόγω καιρικών συνθηκών
- Ώρες έναρξης αγώνων Πρωταθλημάτων
- Αποτελέσματα επαναληπτικών γραπτών εξετάσεων και αγωνιστικών δοκιμασιών διαιτητών και παρατηρητών ΕΠΣΑ
- Κλήρωση Β’ Φάσης Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2015-2016
- Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων Σεμιναρίου προεπιλογής Διαιτητών και Παρατηρητών ΕΠΣΑ αγωνιστικής περιόδου 2015-2016
- Καταρτισμός ομάδων ανα όμιλο
- Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2015-2016
Συνάντηση ΕΠΣΑ με Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία Επαρχίας Λευκωσίας
- Ενημερώθηκε: 9 Ιουλίου 2024
![](https://epsachaias.gr/wp-content/uploads/2024/07/DSC_3828.jpg)
Ιδιαίτερα εποικοδομητική και παραγωγική ήταν η συνάντηση των ανθρώπων της Ε.Ε. της ΕΠΣ Αχαΐας με την αποστολή της Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας Επαρχίας Λευκωσίας (ΠΟΕΛ), η οποία επισκέφθηκε την Πάτρα και τα γραφεία της ΕΠΣΑ στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+. Η ΠΟΕΛ αποτελεί μία από τις 12 ομοσπονδίες του αγροτικού ποδοσφαίρου στην Κύπρο και είναι ιδρυτικό μέλος της Συνομοσπονδίας Τοπικών Ομοσπονδιών Κύπρου (ΣΤΟΚ).
Την ΕΠΣ Αχαΐας εκπροσώπησαν ο πρόεδρος Άγγελος Δανιήλ, ο αντιπρόεδρος Σταύρος Θεοδωρόπουλος, ο Γενικός Γραμματέας Δημήτρης Σαρρής και ο πρόεδρος των πρωταθλημάτων υποδομής Κώστας Αγγελόπουλος, ενώ το παρών στην συνάντηση έδωσε και ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού και Περιβάλλοντος – Ενέργειας – Πρασίνου, Τάκης Πετρόπουλος.
Η 12μελής αποστολή της ΠΟΕΛ αποτελείται από τους: Χριστάκη Γεωργίου (Πρόεδρος Δ.Σ. Π.Ο.Ε.Λ.), Πέτρο Κούκο (Γραμματέας), Άγγελο Αγγελοδήμου (Υπεύθυνος Ποδοσφαιρικού Τμήματος), Γιώτα Θεμιστοκλέους (Γραμματέας), Αντρέα Χατζηλαζάρου (Εκπρόσωπος ΑΟΛ ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ), Βαλεντίνο Σάββα (Εκπρόσωπος ΕΛΠΙΔΑ ΑΦΑΝΕΙΑΣ), Κώστα Παπαγεωργίου (Εκπρόσωπος ΑΠΟ ΑΓ.ΕΠΙΦΑΝΙΟΥ), Κωστάκη Μαλέκκος (Εκπρόσωπος ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ), Μιχάλη Κώστα (Εκπρόσωπος ΕΔΟΝ ΑΚΑΚΙΟΥ), Φώτης Αργυρού (Εκπρόσωπος ΟΜΟΝΟΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΠΟΛΟΥ), Γιάννη Κακαρή (Εκπρόσωπος ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΤΣΕΡΙΟΥ), Μάριος Αχιλλέως (Εκπρόσωπος ΔΟΞΑ ΔΕΥΤΕΡΑΣ).
Οι δύο πλευρές αντάλλαξαν απόψεις, ενώ συζητήθηκαν θέματα που αφορούν στον τρόπο δομής και λειτουργίας, χρηματοδότησης, άντλησης ευρωπαϊκών προγραμμάτων των δύο ομοσπονδιών.
Στο πλαίσιο της συνάντησης ο συγγραφέας Κυριάκος Σκιαθάς πρόσφερε στην Κυπριακή αποστολή το βιβλίο του «Ο Νουρέγιεφ του μπάσκετ», αφιερωμένο στον Κώστα Πετρόπουλο.
ΡΟΗ ΝΕΩΝ
-
Τροποποιήσεις 2024/25 Νο3
Παραβάσεις στη διαδικασία εκτέλεσης πέναλτι Εάν...
-
Προκηρύξεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Α. 2024-2025
Στα παρακάτω συνημμένα αρχεία μπορείτε να...
-
Οδηγίες, πληροφορίες και έγγραφα για τις μεταγραφικές περιόδους 2024-2025
ΠΡΟΣΟΧΗ!! Σας ενημερώνουμε ότι οι ποδοσφαιριστές...
-
Συνάντηση ΕΠΣΑ με Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία Επαρχίας Λευκωσίας
Ιδιαίτερα εποικοδομητική και παραγωγική ήταν η...
-
Τροποποιήσεις 2024/25 Νο2
Παράβαση χεριού Εάν ο διαιτητής...