- Αναβολή αγώνων λόγω καιρικών συνθηκών
- Ώρες έναρξης αγώνων Πρωταθλημάτων
- Αποτελέσματα επαναληπτικών γραπτών εξετάσεων και αγωνιστικών δοκιμασιών διαιτητών και παρατηρητών ΕΠΣΑ
- Κλήρωση Β’ Φάσης Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2015-2016
- Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων Σεμιναρίου προεπιλογής Διαιτητών και Παρατηρητών ΕΠΣΑ αγωνιστικής περιόδου 2015-2016
- Καταρτισμός ομάδων ανα όμιλο
- Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2015-2016
Σχολή UEFA D στην Πάτρα τον Δεκέμβρη
- Ενημερώθηκε: 9 Δεκεμβρίου 2020
![](https://epsachaias.gr/wp-content/uploads/2015/08/ns_epo_gr_card.jpg)
Ένα νέο καινοτόμο πρόγραμμα της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας, το οποίο στοχεύει στην ενημέρωση υπεύθυνων ομάδων και ακαδημιών, προπονητών, γονέων και εθελοντών, θα τεθεί σε εφαρμογή στις 15-16 KAI 19-20 Δεκεμβρίου 2020 στην ΕΠΣ Αχαΐας.
Ειδικότερα, η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία σχεδίασε τη λειτουργία 18 ωρών Σχολών UEFA D (χωρίς οικονομική επιβάρυνση), συνδυάζοντας την παρουσίαση θεωρητικών διαλέξεων οργάνωσης και λειτουργίας ακαδημιών ποδοσφαίρου, καθώς επίσης επιδείξεων προπονητικών μονάδων – αγώνων για ηλικίες κάτω των 12 ετών.
Ανάλυση κανονισμών αναπτυξιακών ηλικιών, προσφορά πρώτων βοηθειών, οργάνωση ακαδημίας, οργάνωση δράσεων στην ακαδημία, οργάνωση ποδοσφαιρικών δράσεων, Προπονητής στις αναπτυξιακές ηλικίες κώδικας συμπεριφοράς, πολιτική για την παιδική κακοποίηση, ψυχολογία και παρακίνηση νέων αθλητών είναι ανάμεσα στα θέματα των επιμορφωτικών σεμιναρίων, με την Ομοσπονδία να στοχεύει στην ενιαία εκπαίδευση όλων των εμπλεκομένων στη λειτουργία μιας ποδοσφαιρικής ακαδημίας.
Οι σχολές UEFA D, εντάσσονται στο εξαετές αναπτυξιακό πλάνο της Ε.Π.Ο. «Μπάλα Παντού», και θα λειτουργήσουν σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας (ΕΠΣ) και η παρακολούθησή τους είναι υποχρεωτική για έναν, τουλάχιστον, εκπρόσωπο κάθε ακαδημίας και ομάδας, καθώς η κατοχή πιστοποιητικού UEFA D θα αποτελεί ένα από τα κριτήρια ελέγχου λειτουργίας και κατάταξης των ακαδημιών που θα θεσπιστούν από την Ομοσπονδία».
Επίσης, η παρακολούθηση της σχολής UEFA D είναι απαραίτητη προϋπόθεση για όσους υποψήφιους προπονητές επιθυμούν να συμμετάσχουν σε κάθε νέα σχολή UEFA C .
Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους να προσκομίσουν τα δικαιολογητικά που επισυνάπτονται συμπληρωμένα (υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής και πράξη συναίνεσης προσωπικών δεδομένων με γνήσιο υπογραφής επίσης) το συντομότερο δυνατό μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email) στη διεύθυνση [email protected].
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στο τηλ. 6937050328 (Δανιήλ Άγγελος – Πρόεδρος Ε.Π.Σ.Α.)
ΡΟΗ ΝΕΩΝ
-
Προκηρύξεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Α. – Δηλώσεις συμμετοχής – απαραίτητα έγγραφα συμμετοχής περιόδου 2024-2025
Στα παρακάτω συνημμένα αρχεία μπορείτε να...
-
Αποβολή ή γρήγορη εκτέλεση του φάουλ;
Ένας παίκτης (Ομάδας Α) έχει διαπράξει...
-
Τροποποιήσεις 2024/25 Νο3
Παραβάσεις στη διαδικασία εκτέλεσης πέναλτι Εάν...
-
Οδηγίες, πληροφορίες και έγγραφα για τις μεταγραφικές περιόδους 2024-2025
ΠΡΟΣΟΧΗ!! Σας ενημερώνουμε ότι οι ποδοσφαιριστές...
-
Συνάντηση ΕΠΣΑ με Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία Επαρχίας Λευκωσίας
Ιδιαίτερα εποικοδομητική και παραγωγική ήταν η...