-
27-04/ 8η
Θύελλα Γ
Ροϊτίκων
-
27-04/ 8η
Εθνικός
Αστέρας
-
27-04/ 8η
Αχαϊκός
Δόξα Νιφ
-
27-04/ 8η
Αετός Ρί
Αχαιός Σ
-
27-04/ 8η
Δαβουρλή
Αχαΐκή
-
27-04/ 8η
Πήγασος
Ατρόμητο
-
27-04/ 8η
Καλάβρυτ
Αναγέννη
-
27-04/ 8η
Αιγείρας
Δόξα Παρ
-
20-04/ 7η
Ροϊτίκων
Αιγείρας3
1 -
20-04/ 7η
Αστέρας
Καλάβρυτ4
0 -
20-04/ 7η
Αχαιός Σ
Εθνικός1
3 -
20-04/ 7η
Δόξα Νιφ
Θύελλα Γ6
0 -
20-04/ 7η
Ατρόμητο
Αετός Ρί5
0 -
20-04/ 7η
Αχαΐκή
Αχαϊκός0
1 -
20-04/ 7η
Δόξα Παρ
Πήγασος1
4 -
20-04/ 7η
Αναγέννη
Δαβουρλή3
0
-
28-04/ 1η
Λιμνοχώρ
Αστέρας
-
28-04/ 1η
Άτλας Α.
Πυρσός Π
-
28-04/ 1η
Αχιλλέας
Αιγίου Α
-
28-04/ 1η
Ηρακλής
Πάτρα 20
-
28-04/ 1η
Παναχαϊκ
Τριταίας
-
28-04/ 1η
Φαραικός
Νεάπολη
-
28-04/ 1η
Απόλλων
Άβυθος Α
-
28-04/ 1η
Αρόης Α.
Αστήρ Τέ
-
21-04/ 26η
Δάφνη Πα
Τριταίας4
3 -
21-04/ 26η
Νεάπολη
Άτλας Α.0
3 -
21-04/ 26η
Κρίνος
Δίας Σαρ0
2 -
21-04/ 26η
Ικαρος Λ
Φαραικός2
3 -
21-04/ 26η
Σταροχώρ
Παναχαϊκ1
2 -
21-04/ 26η
Αστέρας
Λιμνοχώρ0
3 -
21-04/ 26η
Αστήρ Τέ
Αχιλλέας0
1 -
21-04/ 26η
Πανιώνιο
Απόλλων4
1 -
21-04/ 26η
Αρόης Α.
Αιγίου Α2
4 -
21-04/ 26η
Άβυθος Α
Πετεινοί1
0 -
21-04/ 26η
Πάτρα 20
Φοινικας0
0 -
21-04/ 26η
Απόλλων
Ηρακλής0
1 -
21-04/ 26η
Ολυμπιακ
Πυρσός Π0
3 -
20-04/ 26η
Αστέρας
Αίας Πατ6
1
-
28-04/ 6η
Αργυρά Π
Ζαβλάνι-
-
28-04/ 6η
Φλόγα Κά
Φλόγα Ρό
-
28-04/ 6η
Ρομαϊκός
Α.Ε.Κ. Π
-
24-04/ 6η
Ικαρος Π
Πείρος Ι1
3 -
20-04/ 5η
Πείρος Ι
Α.Ε.Κ. Π5
0 -
20-04/ 5η
Αργυρά Π
Φλόγα Κά2
1 -
20-04/ 5η
Ζαβλάνι-
Φλόγα Ρό3
0 -
20-04/ 5η
Ικαρος Π
Ρομαϊκός3
0
-
24-04/ 1η
Εθνικός
Θύελλα Π0
2 -
20-04/ 1η
Κεραυνός
Διαγόρας0
1
- Αναβολή αγώνων λόγω καιρικών συνθηκών
- Ώρες έναρξης αγώνων Πρωταθλημάτων
- Αποτελέσματα επαναληπτικών γραπτών εξετάσεων και αγωνιστικών δοκιμασιών διαιτητών και παρατηρητών ΕΠΣΑ
- Κλήρωση Β’ Φάσης Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2015-2016
- Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων Σεμιναρίου προεπιλογής Διαιτητών και Παρατηρητών ΕΠΣΑ αγωνιστικής περιόδου 2015-2016
- Καταρτισμός ομάδων ανα όμιλο
- Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2015-2016
Super Cup 2018 Ε.Π.Σ.Α
- Ενημερώθηκε: 7 Σεπτεμβρίου 2018
Σας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 15/9/2018 και ώρα 17.00, στο γήπεδο “Φ. Αραβαντινός” (Θύελλας), θα διεξαχθεί ο Τελικός SUPER CUP 2018 της Ε.Π.Σ. Αχαΐας ανάμεσα στον Πρωταθλητή της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣΑ 2017-2018, Πανμοβριακό Ριόλου, και τον Κυπελλούχο ΕΠΣΑ 2017-2018, Διαγόρα Βραχνεΐκων.
Η ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΣΜΟΥ
Ο φετινός τελικός του Super Cup της Ε.Π.Σ. Αχαΐας είναι ο 13ος συνολικά από το 2006 όταν ξεκίνησε ο επίσημος αυτός θεσμός ανάμεσα στο πρωταθλητή και τον Κυπελλούχο της Ε.Π.Σ.Α. Για τον Διαγόρα είναι η 5η συμμετοχή του σε Super Cup (το έχει κατακτήσει τρεις φορές), ενώ για τον Πανμοβριακό θα είναι η πρώτη του συμμετοχή στον τελικό του θεσμού.
Αναλυτικά οι προηγούμενοι τελικοί Super Cup της Ε.Π.Σ.Α.
2006: Γηπ. «Ανδρ. Κάνιστρας», Ατρόμητος Λάππα – Ζαβλάνι 2-0
2007: Εθνικό Στάδιο Αιγίου, Παναιγιάλειος – Αχιλλέας Καμαρών 8-2
2008: Γηπ. «Ανδ. Κάνιστρας», Αχιλλέας Καμαρών – Διαγόρας 1-0
2009: Γηπ. «Ανδ. Κάνιστρας», Εθνικός Σαγεϊκων – Παναιγιάλειος 0-0 (4-2 πέν).
2010: Γηπ. «Ανδ. Κάνιστρας»,Τριταιϊκός – Ατρόμητος Λάππα 4-2
2011: Γηπ. «Ανδ. Κάνιστρας», Τριταιϊκός – Θύελλα Πατρών 1-0.
2012: Γηπ. «Ανδ. Κάνιστρας», Διαγόρας – Εθνικός Σαγεϊκων 0-0 (4-2 πέν).
2013: Γηπ. Φ. Αραβαντινός, Ατρόμητος Λάππα – Αναγέννηση Πατρών 5-1.
2014: Παμπελοποννησιακό στάδιο: Διαγόρας – Αναγέννηση Πατρών 4-1
2015: Παμπελοποννησιακό στάδιο, Κεραυνός Αγ. Βασιλείου – Αρης Πατρών 2-0.
2016: Γηπ. Παναχαϊκής, Αχαϊκή – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 1-0.
2017: Δημοτικό στάδιο Καλαβρύτων, Διαγόρας – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-1
ΡΟΗ ΝΕΩΝ
-
Επείγον – Εγγραφές των ερασιτεχνικών σωματείων στη νέα πλατφόρμα e-kouros
Ξεκίνησαν οι εγγραφές των ερασιτεχνικών σωματείων...
-
Τράβηγμα φανέλας και μετά ριψοκίνδυνο τάκλιν.
Αμυνόμενος (Ομάδα Α) τραβά τη φανέλα...
-
Απάντηση της Ε.Π.Σ. Αχαΐας στην ανακοίνωση του Ηρακλή Πατρών
Κατάπτυστη η ανακοίνωση του Ηρακλή Πατρών...
-
Θερμά Συλλυπητήρια
Η Ε.Π.Σ. Αχαΐας εκφράζει τα θερμά...
-
Ακυρώνεται το πέναλτι, αλλά η κίτρινη όχι;
Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι, για παράβαση...