-
27-04/ 8η
Αετός Ρί
Αχαιός Σ
-
27-04/ 8η
Αχαϊκός
Δόξα Νιφ
-
27-04/ 8η
Δαβουρλή
Αχαΐκή
-
27-04/ 8η
Πήγασος
Ατρόμητο
-
27-04/ 8η
Αιγείρας
Δόξα Παρ
-
27-04/ 8η
Καλάβρυτ
Αναγέννη
-
27-04/ 8η
Θύελλα Γ
Ροϊτίκων
-
27-04/ 8η
Εθνικός
Αστέρας
-
20-04/ 7η
Δόξα Νιφ
Θύελλα Γ6
0 -
20-04/ 7η
Αχαιός Σ
Εθνικός1
3 -
20-04/ 7η
Αχαΐκή
Αχαϊκός0
1 -
20-04/ 7η
Ατρόμητο
Αετός Ρί5
0 -
20-04/ 7η
Δόξα Παρ
Πήγασος1
4 -
20-04/ 7η
Αναγέννη
Δαβουρλή3
0 -
20-04/ 7η
Ροϊτίκων
Αιγείρας3
1 -
20-04/ 7η
Αστέρας
Καλάβρυτ4
0
-
28-04/ 1η
Άτλας Α.
Πυρσός Π
-
28-04/ 1η
Λιμνοχώρ
Αστέρας
-
28-04/ 1η
Αχιλλέας
Αιγίου Α
-
28-04/ 1η
Ηρακλής
Πάτρα 20
-
28-04/ 1η
Παναχαϊκ
Τριταίας
-
28-04/ 1η
Φαραικός
Νεάπολη
-
28-04/ 1η
Αρόης Α.
Αστήρ Τέ
-
28-04/ 1η
Απόλλων
Άβυθος Α
-
21-04/ 26η
Δάφνη Πα
Τριταίας4
3 -
21-04/ 26η
Κρίνος
Δίας Σαρ0
2 -
21-04/ 26η
Νεάπολη
Άτλας Α.0
3 -
21-04/ 26η
Ικαρος Λ
Φαραικός2
3 -
21-04/ 26η
Σταροχώρ
Παναχαϊκ1
2 -
21-04/ 26η
Αστέρας
Λιμνοχώρ0
3 -
21-04/ 26η
Αρόης Α.
Αιγίου Α2
4 -
21-04/ 26η
Άβυθος Α
Πετεινοί1
0 -
21-04/ 26η
Πάτρα 20
Φοινικας0
0 -
21-04/ 26η
Απόλλων
Ηρακλής0
1 -
21-04/ 26η
Αστήρ Τέ
Αχιλλέας0
1 -
21-04/ 26η
Πανιώνιο
Απόλλων4
1 -
21-04/ 26η
Ολυμπιακ
Πυρσός Π0
3 -
20-04/ 26η
Αστέρας
Αίας Πατ6
1
-
28-04/ 6η
Αργυρά Π
Ζαβλάνι-
-
28-04/ 6η
Φλόγα Κά
Φλόγα Ρό
-
28-04/ 6η
Ρομαϊκός
Α.Ε.Κ. Π
-
24-04/ 6η
Ικαρος Π
Πείρος Ι1
3 -
20-04/ 5η
Πείρος Ι
Α.Ε.Κ. Π5
0 -
20-04/ 5η
Ζαβλάνι-
Φλόγα Ρό3
0 -
20-04/ 5η
Αργυρά Π
Φλόγα Κά2
1 -
20-04/ 5η
Ικαρος Π
Ρομαϊκός3
0
-
24-04/ 1η
Εθνικός
Θύελλα Π0
2 -
20-04/ 1η
Κεραυνός
Διαγόρας0
1
- Αναβολή αγώνων λόγω καιρικών συνθηκών
- Ώρες έναρξης αγώνων Πρωταθλημάτων
- Αποτελέσματα επαναληπτικών γραπτών εξετάσεων και αγωνιστικών δοκιμασιών διαιτητών και παρατηρητών ΕΠΣΑ
- Κλήρωση Β’ Φάσης Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2015-2016
- Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων Σεμιναρίου προεπιλογής Διαιτητών και Παρατηρητών ΕΠΣΑ αγωνιστικής περιόδου 2015-2016
- Καταρτισμός ομάδων ανα όμιλο
- Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2015-2016
Ανακοίνωση για την έναρξη των Πρωταθλημάτων U20, U16 και U14
- Ενημερώθηκε: 3 Οκτωβρίου 2017
Πραγματοποιήθηκε εχθές, Δευτέρα 2/10, η κλήρωση των παιδικών πρωταθλημάτων στις ηλικιακές κατηγορίες U-20,U-16,U-14.
Η συμμετοχή των ομάδων ξεπέρασε κάθε προηγούμενο καθώς συμμετέχουν 10 ομάδες στην κατηγορία U-20, 27 ομάδες στην κατηγορία παίδων U-16 και 34 ομάδες στην κατηγορία προπαίδων U-14.
Ιδιαίτερα ξεχωριστή η συμμετοχή από την περιοχή της Αιγιαλείας. Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αχαΐας αισθάνεται έντονα την ανάγκη να ευχαριστήσει τους παράγοντες για την προσπάθεια που κάνουν στην συγκεκριμένη περιοχή παρόλο που η ΠΑΕ Παναιγιάλειος έχει αδιαφορήσει για το πρόγραμμα ανάπτυξης υποδομών.
Η Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Αχαΐας για πρώτη φορά θεσπίζει ένα πειραματικό όμιλο στην κατηγορία προπαίδων όπου όλες οι μακρινές μετακινήσεις θα πραγματοποιηθούν με έξοδα που θα αναλάβει η Ένωση.
Το πρόγραμμα αγώνων της κατηγορίας u-16 θα ανακοινωθεί έως την τετάρτη 4/10. Τις επόμενες ημέρες θα ανακοινωθεί το συνολικό πρόγραμμα των αγώνων αρχικά ως γενικό πρόγραμμα αγώνων και αργότερα ως ακριβές πρόγραμμα με ώρες και γήπεδα. Το πρόγραμμα μπορείτε να δείτε στο σύνδεσμο http://epsa.goaly.net/index.php?r=tournament/index διαλέγοντας την κατηγορία.
Καλή έναρξη και καλή ποδοσφαιρική χρόνια σε όλους τους συλλόγους τους αθλητές και τους γονείς τους.
ΡΟΗ ΝΕΩΝ
-
Τράβηγμα φανέλας και μετά ριψοκίνδυνο τάκλιν.
Αμυνόμενος (Ομάδα Α) τραβά τη φανέλα...
-
Απάντηση της Ε.Π.Σ. Αχαΐας στην ανακοίνωση του Ηρακλή Πατρών
Κατάπτυστη η ανακοίνωση του Ηρακλή Πατρών...
-
Θερμά Συλλυπητήρια
Η Ε.Π.Σ. Αχαΐας εκφράζει τα θερμά...
-
Ακυρώνεται το πέναλτι, αλλά η κίτρινη όχι;
Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι, για παράβαση...
-
Αποστολή Μικτής ομάδας Κ16 για τον αγώνα με την Ε.Π.Σ. Ηρακλείου
Καλούνται οι κάτωθι ποδοσφαιριστές της Μικτής...