-
31-03/ 4η
Αιγείρας
Αναγέννη
-
30-03/ 4η
Εθνικός
Ροϊτίκων
-
30-03/ 4η
Πήγασος
Αχαΐκή
-
30-03/ 4η
Καλάβρυτ
Δόξα Παρ
-
30-03/ 5η
Κεραυνός
Άρης Πατ
-
30-03/ 5η
Θύελλα Π
Ατρόμητο
-
30-03/ 5η
Πάτραι Α
Πανμοβρι
-
30-03/ 5η
Νίκη Προ
Διαγόρας
-
30-03/ 4η
Θύελλα Γ
Αστέρας
-
30-03/ 4η
Αετός Ρί
Δόξα Νιφ
-
30-03/ 4η
Αχαϊκός
Αχαιός Σ
-
30-03/ 4η
Δαβουρλή
Ατρόμητο
-
24-03/ 3η
Ροϊτίκων
Καλάβρυτ4
0 -
24-03/ 3η
Αχαΐκή
Αετός Ρί3
0 -
24-03/ 3η
Αναγέννη
Πήγασος2
2 -
23-03/ 4η
Άρης Πατ
Νίκη Προ2
0 -
23-03/ 4η
Ατρόμητο
Διαγόρας2
0 -
23-03/ 4η
Πανμοβρι
Κεραυνός1
0 -
23-03/ 4η
Πάτραι Α
Θύελλα Π1
1 -
23-03/ 3η
Αστέρας
Αιγείρας1
0 -
23-03/ 3η
Δόξα Νιφ
Εθνικός2
0 -
23-03/ 3η
Αχαιός Σ
Θύελλα Γ7
0 -
23-03/ 3η
Ατρόμητο
Αχαϊκός2
0 -
23-03/ 3η
Δόξα Παρ
Δαβουρλή2
1
-
03-04/ 22η
Δίας Σαρ
Νεάπολη
-
31-03/ 23η
Φαραικός
Παναχαϊκ
-
31-03/ 23η
Τριταίας
Κρίνος
-
31-03/ 23η
Λιμνοχώρ
Ικαρος Λ
-
31-03/ 23η
Άτλας Α.
Πυρσός Π
-
31-03/ 23η
Νεάπολη
Σταροχώρ
-
31-03/ 23η
Πανιώνιο
Άβυθος Α
-
31-03/ 23η
Πάτρα 20
Αχιλλέας
-
31-03/ 23η
Αιγίου Α
Πετεινοί
-
31-03/ 23η
Αίας Πατ
Αστήρ Τέ
-
31-03/ 23η
Αστέρας
Απόλλων
-
30-03/ 23η
Αστέρας
Δίας Σαρ
-
30-03/ 23η
Φοινικας
Αρόης Α.
-
30-03/ 23η
Απόλλων
Ηρακλής
-
30-03/ 23η
Δάφνη Πα
Ολυμπιακ
-
24-03/ 22η
Παναχαϊκ
Τριταίας1
0 -
24-03/ 22η
Αχιλλέας
Πανιώνιο4
4 -
24-03/ 22η
Άτλας Α.
Φαραικός7
3 -
24-03/ 22η
Κρίνος
Δάφνη Πα1
6 -
24-03/ 22η
Σταροχώρ
Λιμνοχώρ4
0 -
24-03/ 22η
Αστήρ Τέ
Αστέρας0
1 -
24-03/ 22η
Απόλλων
Αρόης Α.1
1 -
24-03/ 22η
Πυρσός Π
Αστέρας2
1 -
24-03/ 22η
Ολυμπιακ
Ικαρος Λ0
3 -
23-03/ 22η
Άβυθος Α
Φοινικας0
3 -
23-03/ 22η
Ηρακλής
Πάτρα 203
0 -
23-03/ 22η
Πετεινοί
Αίας Πατ1
2 -
23-03/ 22η
Απόλλων
Αιγίου Α0
2
-
31-03/ 2η
Φλόγα Ρό
Ζαβλάνι-
-
31-03/ 2η
Φλόγα Κά
Αργυρά Π
-
31-03/ 2η
Ρομαϊκός
Ικαρος Π
-
31-03/ 2η
Α.Ε.Κ. Π
Πείρος Ι
-
24-03/ 1η
Πείρος Ι
Ρομαϊκός8
3 -
24-03/ 1η
Ζαβλάνι-
Φλόγα Κά0
2 -
24-03/ 1η
Αργυρά Π
Φλόγα Ρό1
0 -
24-03/ 1η
Ικαρος Π
Α.Ε.Κ. Π3
1
-
27-03/ 1η
Διαγόρας
Νίκη Προ3
1 -
20-03/ 1η
Κεραυνός
Αχαΐκή2
1
- Αναβολή αγώνων λόγω καιρικών συνθηκών
- Ώρες έναρξης αγώνων Πρωταθλημάτων
- Αποτελέσματα επαναληπτικών γραπτών εξετάσεων και αγωνιστικών δοκιμασιών διαιτητών και παρατηρητών ΕΠΣΑ
- Κλήρωση Β’ Φάσης Κυπέλλου Ερασιτεχνών 2015-2016
- Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων Σεμιναρίου προεπιλογής Διαιτητών και Παρατηρητών ΕΠΣΑ αγωνιστικής περιόδου 2015-2016
- Καταρτισμός ομάδων ανα όμιλο
- Κληρώσεις Πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2015-2016
Έλεγχος φυσικής κατάστασης για Διαιτητές και Βοηθούς Διαιτητές
- Ενημερώθηκε: 4 Ιουλίου 2016
Από την Επιτροπή Διαιτησίας ενημερώνονται οι Διαιτητές και Βοηθοί Διαιτητές ότι ο 3ος έλεγχος φυσικής κατάστασης θα γίνει την Τετάρτη 13/07/2016 και ώρα 18.00 στο γήπεδο ΕΠΣΑ ‘Ανδρέας Κάνιστρας’.
Το αγωνιστικό test που θα διεξαχθεί για τους Διαιτητές θα είναι το Διαλειμματικό test αξιολόγησης (40 επαναλήψεις 75m τρέξιμο και στη συνέχεια 25m περπάτημα) διαιτητών και βοηθών διαιτητών για τα Σεμινάρια ΕΠΟ αγωνιστικής περιόδου 2016-2017, ενώ οι Βοηθοί Διαιτητές θα πραγματοποιήσουν και το CODA test πριν το Διαλειμματικό test.
Οι Διαιτητές και Βοηθοί Διαιτητές θα πρέπει να προσέλθουν σε 3 Groups.
Κάθε Group θα εξεταστεί σε διαφορετικούς χρόνους αναφοράς.
Group A
Διαιτητές FL, Βοηθοί Διαιτητές SL
Χρόνος αναφοράς Διαλειμματικού test: 15′ sec για κάθε 75m τρεξίματος 20′ sec για κάθε 25m
Χρόνος αναφοράς CODA test : 10′ sec
• Ώρα προσέλευσης: 17.30
• Προθέρμανση: 17.30-17.50
• Ώρα έναρξης CODA TEST: 17.50
• Ώρα έναρξης Διαλειμματικού TEST: 18.10
• Ώρα ολοκλήρωσης TEST: 18.40
Group B
Διαιτητές 3ης και 4ης κατηγορίας, Βοηθοί Διαιτητές FL
Χρόνος αναφοράς Διαλειμματικού test: 15′ sec για κάθε 75m τρεξίματος 22′ sec για κάθε 25m
Χρόνος αναφοράς CODA test : 10.10′ sec
• Ώρα προσέλευσης: 18.20
• Προθέρμανση: 18.20-18.40
• Ώρα έναρξης CODA TEST: 18.40
• Ώρα έναρξης Διαλειμματικού TEST: 19.00
• Ώρα ολοκλήρωσης TEST: 19.30
Group Γ
Βοηθοί Διαιτητές 3ης κατηγορίας και Διαιτητές Τοπικών πρωταθλημάτων
Χρόνος αναφοράς Διαλειμματικού test: 15′ sec για κάθε 75m τρεξίματος 24′ sec για κάθε 25m
Χρόνος αναφοράς CODA test : 10.40′ sec
• Ώρα προσέλευσης: 19.10
• Προθέρμανση: 19.10-19.30
• Ώρα έναρξης CODA TEST: 19.30
• Ώρα έναρξης Διαλειμματικού TEST: 19.50
• Ώρα ολοκλήρωσης TEST: 20.20
ΣΗΜΕΙΩΣΗ:
Κάθε αξιολογημένος διαιτητής και βοηθός διαιτητής που είναι υποψήφιος για προαγωγή σε ανώτερη κατηγορία θα προσέλθει στο Group με τον αντίστοιχο χρόνο αναφοράς της ανώτερης κατηγορίας.
Η παρουσία των αξιολογημένων διαιτητών στο test αξιολόγησης φυσικής κατάστασης είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ.
ΡΟΗ ΝΕΩΝ
-
Σχολή προπονητών UEFA – D στην Αχαΐα
Ανακοινώνεται η λειτουργία επιμορφωτικής σχολής UEFA...
-
Αποφάσεις Πειθαρχικής Επιτροπής έως 22/3/2024
Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να δείτε...
-
Άμεσο φάουλ. Γκολ ή όχι;
Παίκτης εκτελεί ένα ελεύθερο λάκτισμα (φάουλ)...
-
Προπόνηση Μικτών ομάδων – Δευτέρα 25/3/2024
Καλούνται την Δευτέρα 25/3/2024 οι κάτωθι...
-
Αποφάσεις Πειθαρχικής Επιτροπής έως 15/3/2024
Στο παρακάτω αρχείο μπορείτε να δείτε...
-
Παράβαση πάνω στη γραμμή της περιοχής…
Ένας αμυντικός μαρκάρει στα πόδια, με...